Przejdź do treści

UAM i Teatr Wielki – wycieczka klas drugich

W czwartek 07.03 uczniowie klas drugich wstąpili w progi UAM z okazji obchodów 100-u lecia naszej poznańskiej uczelni. Mieli okazję spotkać się z rektorem Andrzejem Lesickim – biologiem, zoologiem, malakologiem, doktorem habilitowanym nauk biologicznych, profesorem nadzwyczajnym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Dzieci zobaczyły gabinet rektora, obejrzały insygnia władz uczelnianych, krótko zapoznały się z historią UAM, obejrzały portrety poprzednich rektorów. Były również w sali Lubranieckiego oraz w Auli. Po tym pouczającym spotkaniu, przez park Moniuszki przeszły do Teatru Wielkiego na przedstawienie „Piotruś i wilk”. Spektakl obejrzały  z dużym zainteresowaniem, a po jego zakończeniu pełne wrażeń i nowych doświadczeń wróciły do szkoły.

Skip to content