Przejdź do treści

Uczeń z pasją

W naszej szkole mamy wielu utalentowanych uczniów. Młodzież każdego dnia coraz bardziej nas zaskakuje. I tak było tym razem. Jakub Paśka z klasy 2c ma wyjątkową pasję – kolekcjonuje zabytkowe zegarki. Na gromadzeniu zbiorów się nie kończy. Kuba poszedł
o krok dalej – naprawia je, odnawia, daje im drugie życie.

Nasz uczeń posiada wyjątkową kolekcję. Wśród największych skarbów znalazł się nawet nizwykle piękny model kieszonkowy. Warto zauważyć, że właśnie w tego typu zegarku Peter Henlein w 1504 roku umieścił pierwszy mechanizm sprężynowy.

Jakub podzielił się swoją wiedzą i pasją z młodszymi koleżankami i kolegami z klasy 7a i 7c. Młodzież miała okazję zaobserwować działanie zegarków kwarcowych, mechanicznych
i automatycznych. Wyjątkową atrakcją było również zaprezentowanie zegarka z kukułką.

To była niezwykle cenna lekcja.

wróć na górę strony
Skip to content