Przejdź do treści

Uczniowska Konferencja Matematyczna

 17 listopada na  Wydziale Matematyki i Informatyki UAM odbyła się Uczniowska Konferencja Matematyczna współorganizowana przez naszą szkołę, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Wydział Studiów Edukacyjnych UAM. Jej uczestnikami byli uczniowie szkół podstawowych klas IV-VII zainteresowani matematyką wraz ze swoimi opiekunami, którzy przybyli z różnych części Wielkopolski.

Uczestnicy mieli  okazję poszerzyć swoją wiedzę o nowe i ciekawe zagadnienia matematyczne, spotkać się z doświadczoną kadrą oraz studentami Wydziału Matematyki i Informatyki oraz Wydziału Studiów Edukacyjnych wziąć udział w warsztatach zakończonych konkursem. Miło nam poinformować, że wśród nagrodzonych znalazła się uczennica naszej szkoły- Antonina Reszka, której gratulujemy! Opiekunowie – nauczyciele oprócz udziału w działaniach skierowanych do swoich uczniów mieli okazję, by porozmawiać o tym, jak pracować z uczniem, którego interesuje matematyka a także wziąć udział w seminarium. Bardzo serdecznie dziękujemy prelegentom : Annie Przybyłowskiej- absolwentce naszej szkoły, obecnie uczennicy VIII L.O. im. Adama Mickiewicza za wykład p.t. „Tajemnica liczb pierwszych”, uczniom naszej szkoły: Antoniemu Stachowskiemu – za wykład p.t. „Kilka twierdzeń, które mogą zadziwić”, Łukaszowi Szczyt za wykład p.t. „Czwarty wymiar” i Mateuszowi Żyle za wykład p.t. „Czy do matematyki należy dojrzeć?”. Bardzo serdecznie dziękujemy również konferansjerom, uczniom naszej szkoły: Zuzannie Rychlik oraz Oskarowi Kiliańczyk i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji tego wydarzenia.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:

https://www.facebook.com/wmiuam/photos/pcb.1936498279698639/1936496713032129/?type=3&theater

Skip to content