Przejdź do treści

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

04.09.2017r. o godzinie 12:00 do Szkoły Podstawowej nr 67 po osiemnastu latach przerwy w wyniku reformy oświaty ,wróciły klasy pierwsze. Wszyscy byli bardzo przejęci i podekscytowani. Dzieci ze swoimi rodzicami, rodzeństwem, a często również dziadkami czekały  przed szkołą. Tam zostały odebrane przez swoje wychowawczynie, które zaprowadziły pierwszaki na hol i wskazały przygotowane dla nich miejsca. Pani dyrektor powitała dzieci  oraz ich bliskich, a uczniowie z klasy IV c wystąpili z krótkim programem artystycznym, przygotowanym specjalnie na przywitanie młodszych koleżanek i kolegów. Po części oficjalnej wszyscy w dobrych humorach rozeszli się do sal, by spotkać się ze swoimi wychowawczyniami. Tam dzieci otrzymały plany lekcji oraz informacje dotyczące tego, co będą potrzebowały w szkole. Był też czas na krótkie zapoznanie oraz pytania zarówno dzieci, jak również rodziców. Tak pierwszaki zakończyły swój pierwszy szkolny dzień.

            W nowy rok szkolny 2017/2018 klasy IV i VII wprowadzili ich starsi koledzy z klasy III gimnazjum: Weronika Buczkowska oraz Oskar Kiliańczyk. Opowiedzieli oni o emocjach, jakie towarzyszyły im w pierwszych dniach w nowej szkole oraz zapewnili, że nowi uczniowie mogą liczyć na pomoc swoich starszych kolegów i koleżanek. Uroczystość –  muzycznie – wzbogaciły również uczennice z klasy drugiej gimnazjum: Wiktoria Kępczyńska, która wykonała piosenkę „Over the rainbow” oraz Ania Ludek śpiewająca utwór Tori Kelly „Don””””t you worry bout a thing”.

Punktem kulminacyjnym spotkania były słowa Pani Dyrektor Beaty Celczyńskiej – Piętki, która jak zwykle powitała nowych uczniów, choć jej przemówienie do zwyczajnych, czyli nudnych, z całą pewnością  nie należało…a dlaczego? Kto był ten wie:)

Skip to content