Przejdź do treści

Uroczyste ślubowanie pierwszaków

W poniedziałek 14.10, dzieci z klas pierwszych obchodziły szczególne wydarzenie, ponieważ zostały oficjalnie przyjęte do grona społeczności uczniowskiej naszej szkoły . Zanim to jednak nastąpiło, dzieci w towarzystwie swoich wychowawczyń miały do wykonania kilka zadań, za które otrzymywały określone sprawności „Szkoły z baśni”. Każda klasa układała baśniowe puzzle oraz postacie z figur geometrycznych, budowała kartonowe zamki, uwalniała swoją Panią z zaczarowanej wieży oraz popisywała się znajomością filmów dziecięcych oraz muzyki filmowej. Po tych bajkowych przeżyciach pierwszaki spotykały się w holu szkoły, gdzie oczekiwali na nich rodzice oraz Dyrekcja. Tam wspólnie odśpiewały przygotowane na tą okazję piosenki i powiedziały wiersz, a następnie złożyły uroczyste ślubowanie. Na zakończenie każdy uczeń przekroczył symboliczną szkolną baśniową bramę oraz otrzymał pamiątkowy dyplom z rąk Pani Dyrektor . Po tak wielu emocjach dzieci udały się jeszcze do sal na spotkanie że swoimi wychowawczyniami. Wszystkim pierwszakom gratulujemy dzisiejszego dnia, wspaniałego występu oraz ślubowania i życzymy, aby każdy szkolny dzień obfitował w równie wspaniałe przeżycia.

Skip to content