Przejdź do treści

Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas pierwszych

Koniec roku szkolnego, to dla wszystkich uczniów powód do radości. Dziś tę radość pierwszy raz w swoim szkolnym życiu, miały okazję przeżywać dzieci z klas pierwszych. Dla nich był to szczególny rok, bo nie tylko uczyły się, nabywając nowej wiedzy i umiejętności, ale też musiały przekraczając próg szkoły przyzwyczaić się do zupełnie innych zasad i wymagań jak te, które były im stawiane do tej pory, a także zapoznać się z nowym środowiskiem, koleżankami, kolegami i nauczycielami. Wszyscy doskonale sprostali temu zadaniu, czego odzwierciedleniem, były otrzymane przez uczniów świadectwa z promocją do klasy drugiej. Jednak zanim pierwszaki odebrały ten ważny dokument, spotkały się z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami, dyrekcją  i nauczycielami w holu szkoły.  Najpierw wspólnie wszyscy odśpiewali hymn państwowy, później głos zabrała Pani Dyrektor, przypominając dzieciom jak to było, gdy pierwszy raz przekraczały próg szkolny, następnie gratulując sukcesów w nauce oraz życząc udanych i bezpiecznych wakacji. Wręczyła również nagrody oraz podziękowania dla uczniów, którzy uczestniczyli w konkursie „Mistrz pięknego czytania”. Później wszystkie pierwszaki zaprezentowały, przygotowany na tę okoliczność krótki program artystyczny, gorąco przyjęty i oklaskiwany przez zgromadzonych w holu szkoły gości. Po tych emocjach dzieci ze swoimi wychowawcami oraz rodzicami i pozostałymi towarzyszącymi im osobami udały się do sal, gdzie otrzymały świadectwa i na dwa miesiące pożegnały się ze szkołą, kolegami, koleżankami oraz nauczycielami. Niech żyją wakacje! Szkoła z baśni czeka na wszystkich we wrześniu, a teraz życzymy wspaniałych wakacji i do zobaczenia!

Skip to content