Przejdź do treści

V edycja konkursu Horyzonty Matematyki

W dniu  9 marca 2018 r. odbyła się na Wydziale Fizyki oraz na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM V edycja konkursu Horyzonty Matematyki. Konkurs był zaadresowany do uczniów klas 5-7 szkół podstawowych województwa Wielkopolskiego. Organizatorami konkursu byli: Szkoła Podstawowa nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia wraz z Poznańską Fundacją Matematyczną i Wydziałem Matematyki i Informatyki UAM.

            Tegoroczna edycja konkursu została objęta Honorowym Patronatem przez:  Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz Panią Prof. UAM H. Krauze-Sikorską z WSE UAM. Obecnie, jak i w poprzednich edycjach konkurs zachował swą nietypową formę (uczniowie nie musieli korzystać z dotychczas zdobytej wiedzy, a jedynie wysłuchać krótkiego wykładu, a następnie odpowiedzieć na pytania związane z zagadnieniami poruszonymi na tym wykładzie). Podobnie, jak w latach poprzednich, tegoroczna edycja cieszyła się dużym zainteresowaniem, udział w niej wzięło 264 uczniów z różnych części Wielkopolski.

            Zwyciężczynią piątej edycji konkursu Horyzonty Matematyki została Natalia Siwek – uczennica Społecznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Edwarda hr. Raczyńskiego w Poznaniu, drugie miejsce zajął Stanisław Wojtysiak – uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 im. Wojciecha Bogusławskiego w Suchym Lesie, trzecie natomiast zajął Jan Pulkowski ze Szkoły Podstawowej nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego w Poznaniu. Wyróżnienie natomiast uzyskał uczeń Szkoły podstawowej nr 67 z Oddziałami Dwujęzycznymi i Sportowymi im. Jacka Kuronia- Marcin Lewandowski.

               Laureaci konkursu otrzymali cenne nagrody, które wręczyli im: Dziekan Wydziału Matematyki i Informatyki UAM  Roman Czarnowski wraz z Panią Dyrektor naszej szkoły.

Miło nam poinformować, że piąta edycja konkursu Horyzonty Matematyki otrzymała decyzją Wielkopolskiego Kuratora Oświaty status konkursu punktowanego.

Koordynator konkursu : składa serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji i sfinansowania tegorocznej edycji konkursu a także prelegentom:

Adamowi Kąkolewskiemu, Łukaszowi Szczyt oraz Mateuszowi Żyle, którzy swoimi wystąpieniami  umilili czas gościom, nagrodzonym zaś gratuluje sukcesu i pasji, jaką jest dla nich niewątpliwie matematyka.

Zainteresowanych zachęcamy do obejrzenia zdjęć dostępnych na stronie:

https://matematyka.poznan.pl/kategoria/projekty/konkursy/konkursy-fundacji/horyzonty-matematyki/

 

Skip to content