Przejdź do treści

VI edycja Konkursu Wojewódzkiego Horyzonty Matematyki

Dnia 15. marca br. na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM w Poznaniu odbyła się VI edycja Konkursu Wojewódzkiego Horyzonty Matematyki, zainicjowanego i prowadzonego wspólnie przez Wydział Matematyki i Informatyki UAM oraz naszą szkołę. Uczestników i gości przywitała Pani Dyrektor Beata Celczyńska, która wraz z Panią Marią Jedlińską – Pyssą, Dyrektorem Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Kuratorium Oświaty w Poznaniu i Panem dr. Romanem Czarnowskim, Dziekanem WMiL UAM, życzyła uczniom powodzenia. Konkurs rozpoczął wykład Pani mgr Moniki Haufy, którego tematyką były „Bryły obrotowe”. W wykładzie wzięli udział uczniowie ze szkół podstawowych z Poznania, Wronek, Napachania, Konina, Brzeźna, Sulęcina, Nowej Wsi, Leszna, Murowanej Gośliny, Wir i Skórzewa. Nauczyciele uczestniczyli w warsztatach: „Triki matematyki – dla kogo, gdzie i kiedy?”, które poprowadziła Pani mgr Aneta Dropińska-Pawlicka, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 7 w Poznaniu. W następnej części Konkursu uczniowie napisali test matematyczny na podstawie wiadomości zaczerpniętych podczas zajęć, po czym wzięli udział w warsztatach z origami, prowadzonych przez studentów Wydziału Matematyki UAM. Konkurs został objęty honorowym patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Wielkopolskiego Kuratora Oświaty w Poznaniu.

 

wróć na górę strony
Skip to content