Przejdź do treści

Warsztaty ,,Las w słoiku”

22 kwietnia, w Dzień Ziemi klasy: 3 b, 3 c oraz 3 e uczestniczyły w zajęciach ekologiczno – edukacjnych. Podczas warsztatów dzieci miały okazję utrwalić sobie zdobyte podczas zajęć dydaktycznych treści: co to jest las, jaka jest jego struktura i piętra lasu, oraz kto w nim mieszka. Następnie każdy z uczestników na podstawie zdobytej wiedzy, krok po kroku, tworzył mikro las w słoiku. Nasze warsztaty znakomicie angażowały każdego uczestnika do poznawania fascynującego świata roślin. Na koniec każdy mógł nadać swojemu słoiczkowi indywidualnego charakteru poprzez jego dekorowanie. Każde dziecko zabrało ze sobą do domu stworzony podczas warsztatów las w szkle oraz praktyczną instrukcje pielęgnacji, by móc właściwie dbać i pielęgnować swój osobisty ekosystem.

Skip to content