Przejdź do treści

Wrzesień w bibliotece

Wrzesień w bibliotece był bardzo aktywny i różnorodny.

Oprócz wydawania podręczników odbywały się spotkania z książką dla klas nauczania początkowego. Dzieci poznały książki, które ukryte były w „skrzyni tajemnic”: „Niesamowite przygody 10 skarpetek (czterech prawych i sześciu lewych)” , „Przygody Doktora Dolittle” oraz „Rekreacje Mikołajka” . Spotkania odbyły się na  zatopionym słońcem boisku szkolnym, a dokładnie w szkolnym ogródku lub w bibliotece. Podczas spotkań pierwszaki otrzymały skarpetki , które pięknie ozdobiły oraz w formie prania rozwiesiły na sznurkach w klasach. Przed biblioteką również znajduje się wystawa skarpetek.

Biblioteka zaprosiła też uczniów do wzięcia udziału w konkursie bibliotecznym na wykonanie zakładki. Konkurs zakończy się 15 października. Najciekawsze zakładki zostaną nagrodzone. Klasa 6b włączyła się bardzo aktywnie i chętnie do akcji „Zakładka”. To dzięki nim najmłodsi uczniowie niedługo otrzymają niespodzianki podczas Pasowania na Czytelnika! Bardzo im dziękujemy.

We wrześniu wszyscy uczniowie zapoznali się z życiorysem patrona naszej szkoły  – Jackiem Kuroniem podczas klasowych prezentacji, a dzięki bibliotecznemu Facobookowi  klasy młodsze poznały dzieje powstania książki.

Wydawane są na bieżąco zaległe dyplomy oraz nagrody za konkursy wiosenne z roku szkolnego 2019/20. (Zapraszamy uczniów do odbioru nagród.)

Od 1 września szkolna biblioteka ma swojego Facebooka! Oto link do niego:

WWW.facebook.com/biblioteka.sp.67

29 września w szkole świętujemy Ogólnopolski  Dzień Głośnego Czytania. Relacja z tego dnia pojawi się na FB. A 30 września, również na Facebooku, chłopcy znajdą dla siebie niespodziankę przygotowaną specjalnie dla nich.

Pamiętajcie, że możecie się z nami kontaktować poprzez MobiDziennik, FB, oraz mailowo:

biblioteka@sp67poznan.pl

                                                                                                                    Do zobaczenia w bibliotece!

 

Skip to content