Przejdź do treści

Wycieczka 4b i 4d do Trójmiasta i na Kaszuby

Kiedy gimnazjaliści sprawdzają swoją wiedzę, pisząc testy, dwie klasy czwarte poznają tajemnice Trójmiasta. W drodze do Sztutowa zatrzymali się, by zobaczyć miejsce spotkania najdłuższej rzeki z morzem, a potem…. stali się poszukiwaczami zaginionych bursztynów. Podzieleni na grupy, uzbrojeni w elektroniczne lokalizatory, wykrywacze metalu i grabki, ruszyli do pobliskiego lasu szukać skarbów. Jedni mieli szczęście, innych ubiegła tajemnicza jaszczurka zamieszkująca tutejsze okolice. Najprawdopodobniej to ona pierwsza znalazła zakopane bursztyny… Spacer na plażę, widok morza i pyszne lody ukoiły nerwy rozentuzjazmowanych czwartoklasistów i ich opiekunów.

Kolejny dzień upłynął czwartoklasistom z klasy 4b i 4d pod znakiem zwiedzania… Najpierw zobaczyli w Gdyni Dar Pomorza i Błyskawicę, potem poszerzali swoje horyzonty w interaktywnym Centrum Nauki Experyment, w którym każdy znalazł coś dla siebie. Jedni zgłębiali tajemnice ludzkiego organizmu, drudzy śledzili różne procesy fizyczne, a jeszcze inni przenosili się w czasie lub na własnej skórze doświadczyli trzęsienia ziemi. Następnie wszyscy podziwiali MOLO w Sopocie, a potem zabytkowe kamieniczki w Gdańsku. Wieczorem rozegrany został mecz towarzyski piłki nożnej, ale to nie koniec atrakcji… W tym samym czasie pasjonaci tańca królowali na parkiecie.

Ostatniego dnia młodzi zdobywcy Pomorza podziwiali Kaszuby z najwyższego wzniesienia, czyli Wieżycy, a potem odwiedzili Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku. Tam zobaczyli najdłuższą na świecie deskę i dom Sybiraków, a także poznali niedźwiedzia Wojtka, który zdobywał Monte Casino razem z polskimi żołnierzami. Największe wrażenie zrobił jednak na wszystkich dom do góry nogami i koncert Amelki, która zagrała wybrany przez siebie utwór na największym na świecie fortepianie. Pełni wrażeń czwartoklasiści i ich opiekunowie szczęśliwie wrócili do Poznania, snując w drodze powrotnej plany na temat kolejnej wycieczki, którą zamierzają zorganizować w przyszłym roku szkolnym…
 
Skip to content