Przejdź do treści

Wycieczka do fabryki bombek  w Gnieźnie

Przed świętami uczniowie klasy 1a i 1b  udali się na wycieczkę do fabryki bombek  w Gnieźnie. Dzieci obserwowały proces produkcji ozdób choinkowych. Podziwiały ogrom pracy włożony w tworzenie bombek. W  pierwszym etapie dzieci zapoznały się z procesem dmuchania bombek w dmuchalni szkła. Były zaskoczone, że bombki robi się ze zwykłej, przezroczystej szklanej rurki, która pod wpływem nagrzewania staje się miękkie i można ją nadmuchać jak balon. Następnie dzieci zapoznały się z etapem srebrzenia, gdzie bombka uzyskiwała podkład potrzebny do dalszych etapów. Potem poszliśmy do dekoratorni, gdzie wszystkie  bombki malowane są ręcznie. Tu powstają prawdziwe dzieła sztuki. Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym własnym imieniem. Wizyta w tym miejscu niewątpliwie wprowadziła nas w  świąteczny nastrój.

Skip to content