Przejdź do treści

Wycieczka do Londynu

Druga grupa młodzież naszej szkoły przebywa obecnie w Londynie, zwiedzając i podziwiając piękną okolice oraz przełamując barierę językową. 
Pierwszego dnia podczas pobytu zwiedzała Katedrę w Canterbury. Jest to najważniejsza świątynia dla kościoła anglikańskiego, powstała w czasach, kiedy Anglia była jeszcze katolickim krajem. Spoczywa w niej ciało biskupa Thomasa Becketa. Ponadto kręcono tam fragmenty filmu Harry Potter. 
Następnie grupa młodzieży udała się do centrum Londynu, gdzie pierwszą atrakcją było podziwianie panoramy Londynu z diabelskiego młynu zwanego London Eye. Dzień zakończył się poznaniem angielskich rodzin, u których uczniowie mieszkają w trakcie pobytu. 
Drugi dzień wypełniony był zwiedzaniem od samego rana do wieczora. Pierwszym punktem było podziwianie znanego w centrum Londynu Big Bena. Następnie grupa udała się pod Pałac Buckhingam, gdzie miała miejsce uroczysta zmiana warty. Kolejnym punktem programu była galeria narodowa (The National Galery) na słynnym placu Trafalgar Square. Oprócz czasu wolnego uczniowie mieli okazje przejść się na Piccadilly Circus oraz spędzić czas w słynnej dzielnicy China Town. 
Dzień udało się zakończyć wizytą w British Museum, jednym z największych muzeów na świecie, przedstawiające sztukę antyczną. 

Następnego dnia pierwszym punktem było Muzeum Historii Naturalnej, gdzie można było zobaczyć kolekcje między innymi ryb, płazów, gadów, ptaków i ssaków w różnych stadiach ewolucji. 
Kolejną atrakcją była wizyta w Muzeum Figur Woskowych przedstawiajace znanych ludzi z rozmaitych dziedzin życia, zwane Madame Tussauds. Uczestnicy mogli zrobić sobie zdjęcia z figurami tychże osób. 
Następny, czwarty dzień obfitował w wiele atrakcji takich jak: The Globe Theater, czyli teatr Shakespeare’a, Millenium Bridge, City of London, zwiedzanie katedry kościoła anglikańskiego St. Paul’s Cathedral, przejście szlakiem Jack The Ripper, czyli Kuby Rozpruwacza. Na koniec dnia przeżyliśmy dreszczyk emocji w London Dungeon (Loch Londyński), który odtwarza niektóre brutalne i krwawe wydarzenia historyczne w realistyczny sposób.

Ostatni dzień naszego pobytu w Londynie był bardzo intensywny. Rozpoczęliśmy go od zwiedzenia opactwa Westminster Abbey i zobaczyliśmy tron, na którym koronowano wszystkich królów angielskich, zaczynajac od Wilhelma Zdobywcy. 
Następnie odbyliśmy rejs statkiem po Tamizie podziwiając wieżowce City of London oraz najsłynniejszy brytyjski most Tower Bridge. 
Kolejnym punktem zwiedzania był Zamek Tower. Można było zobaczyć tam klejnoty koronacyjne królów i obecnie panującej królowej Elżbiety II oraz kosztowności królewskie. Oprócz tego znajdują się tam: zbrojownia królewska, wystawa poświęcona broni palnej, a także historyczna sala średniowiecznych tortur. Symbolem tego zamku są kruki, gdzie legenda głosi, że dopóki są obecne na zamku, monarchia brytyjska będzie trwała. 
Na koniec odwiedziliśmy królewskie obserwatorium astronomiczne Greenwich przez które przebiega południk zero stopni. 
Z wielkim żalem, ale w radosnej atmosferze opuściliśmy Londyn wracając do Polski. Jednakże myśl, która jest obecna w naszych głowach: „wrócimy tu jeszcze”… oczekuje na realizacje. 
See you later London

wróć na górę strony
Skip to content