Przejdź do treści

Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego „Łysy Młyn”

Wycieczka do Ośrodka Edukacyjnego „Łysy Młyn” 28 listopada dzieci z klasy 1a i 1b odwiedziły „Łysy Młyn” w Biedrusku. Jest to miejsce, w którym leśnicy zorganizowali centrum edukacji środowiskowej. Najpierw obejrzeliśmy młyn od środka. Dzieci mogły podziwiać średniowieczny mechanizm i odrestaurowane wnętrze. Po wysłuchaniu historii młyna obejrzeliśmy prezentację dotyczącą ptaków zarówno tych, które u nas zimują i tych które przylatują do nas z Północy. Potem przygotowywaliśmy pokarm dla ptaków, który zawiesiliśmy w pojemnikach w ptasiej stołówce. Następnie udaliśmy się na piętro, gdzie znajdowały się eksponaty zwierząt żyjących w ekosystemie okolicznego lasu i jeziora. Dalej poszliśmy do sali z mikroskopami, w której oglądaliśmy owady i ich larwy. Zaopatrzeni w podstawową wiedzę o ptakach wyruszyliśmy z lornetkami na ścieżkę edukacyjną w poszukiwaniu ptaków oraz nasłuchiwaniu ich odgłosów. Bardzo dziękujemy Pani Karolinie, ekspertce ds. edukacji leśnej, za podzielenie się z nami ogromną wiedzą.

 

Skip to content