Przejdź do treści

Wycieczka do Szreniawy

Dnia 14 marca br. klasy 1a i 1c udały się na wycieczkę do Szreniawy. Uczniom spodobała  się niecodzienna przejażdżka autokarem. Na miejscu przywitała ich piękna pogoda. Przekraczając progi Muzeum, mogli podziwiać zabytkowe pojazdy. Miłym akcentem było przedstawienie
o tematyce zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Dzieci aktywnie mogły wziąć w nim udział, wykonując specjalne zadania powierzone przez  aktorów. Następnie w karczmie czekał na nich długi stół z wydmuszkami gęsich jaj. Mogli je pięknie przyozdobić, a potem zabrać do swoich domów. Zwiedzili również oborę, podziwiając zwierzęta, które m.in. dawniej pracowały na roli. Na koniec udali się do zabytkowego pałacu. Uczniowie wrócili do szkoły w świetnych humorach, bogatsi o zdobytą podczas wycieczki wiedzę.

Skip to content