Przejdź do treści

Wycieczka do Włoch

Klasy siódme i ósme przebywają na wycieczce szkolnej we Włoszech.

28 maja zwiedzały Asyż, miasto św. Franciszka. Urocze widoki miasta oraz kościół św. Franciszka wraz z kaplicą relikwii oraz jego grobem.

Niedzielny czas południowy rozpoczęli spotkaniem z Papieżem Franciszkiem na Placu św. Piotra. Następnie przemieszczając się ulicami Wiecznego Miasta udali się do Koloseum, Forum Romanum, na Palatyn oraz zwiedzili Bazylikę Santa Maria Maggiore na Eskwilinie.

Kolejny dzień spędzili na Monte Cassino, gdzie znajduje się opactwo benedyktyńskie oraz złożyli kwiaty na pobliskim cmentarzu, by uczcić pamięć poległych żołnierzy w obronie wolności. Widnieje tam napis: „Przechodniu powiedz Polsce żeśmy polegli wierni w jej służbie”, a cisza tam panująca ukazuje tę prawdę. Następnie udali się na Pompeje, by zobaczyć ruiny starożytnego miasta.

Ostatni dzień pobytu w Rzymie rozpoczęli od zwiedzania Bazyliki św. Piotra. Następnie spacerując po Rzymie mieli okazje zobaczyć Piazza Navona, Panteon, Schody Hiszpańskie, Fontannę di Trevi oraz Kapitol.

Szkolną wycieczkę do Włoch zakończyli w Wenecji. Płynąc statkiem dotarliśmy do Bazyliki świętego Marka, a następnie spacerując, podziwiali widoki pięknego miasta.

wróć na górę strony
Skip to content