Przejdź do treści

Wycieczka na Pomorze Zachodnie

Uczniowie klas 2f, 2h, 2k wraz z swoimi opiekunami byli na trzydniowej wycieczce na Pomorzu Zachodnim. Wspólne zwiedzanie i zabawę rozpoczęli 14.05.2018. W pierwszym dniu wycieczki odwiedzili Trzęsacz  z zachowaną jedną ścianą kościoła  i podziwiali urokliwe zakątki Międzyzdrojów. Tego dnia nie zabrakło spacerów nad morzem. Kolejny dzień rozpoczął się od szkolenia wojskowego metodą pruską, w której udział wzięli wszyscy uczestnicy wycieczki łącznie z opiekunami. Wszyscy przetrwali i odnieśli sukces. Następnie grupa udała się na przeprawę promem. Też odnieśli  sukces i wszyscy bezpiecznie przedostali się promem na drugą stronę by podziwiać piękne Świnoujście. Kolejnym punktem wycieczki były punkty widokowe i Jezioro Turkusowe na wyspie Wolin i piesza wycieczka do zagrody żubrów. W  ostatni dzień wycieczki wszyscy poznali bogatą historię Szczecina.  Zwiedzanie rozpoczęło się na Wałach Chrobrego, a następnie wszyscy podziwiali między innymi trzecią co do wielkości nekropolię w Europie, Zamek Książąt

Pomorskich, katedrę i rynek. W drodze powrotnej podjęto już plany na kolejną wycieczkę.

Skip to content