Przejdź do treści

X Międzynarodowa Olimpiada Dziecięca w Győr

W dniach 4-8 lipca 2019 roku grupa 16 uczniów z ramienia Szkoły Podstawowej nr 67 w Poznaniu reprezentowała Poznań i Polskę w X Międzynarodowej Olimpiadzie Dziecięcej w Győr na Węgrzech. Organizatorami i opiekunami były Pani Anna Kałmuczak i Pani Kinga Ciemniewska-Gorzela. Pierwszego dnia wszystkie drużyny zostały przywitane przez organizatorów z Prezydentem Miasta Győr na czele, podczas uroczystej ceremonii otwarcia olimpiady. Kolejne 3 dni spędziliśmy bardzo intensywnie. To chwile pełne emocji i rozgrywek sportowych. W pierwszy dniu olimpiady uczniowie wzięli udział w rozgrywkach piłki nożnej, tenisie oraz pływaniu. W drugim dniu odbyły się zapasy plażowe, siatkówka plażowa i lekkoatletyka. W niedzielę uczestniczyliśmy w sztafecie 8 x 400 metrów. Ostatni dzień pobytu spędziliśmy w Aquaparku, wzięliśmy udział w Festiwalu Dziecięcym oraz zwiedziliśmy piękne miasto Győr. W zawodach mierzyliśmy się z dziećmi z Chin, Finlandii, Niemiec, Rosji i Węgier. Nawiązaliśmy nowe kontakty i przyjaźnie zwłaszcza z Chińczykami. Zwiedziliśmy starówkę, poznaliśmy kulturę Węgier oraz innych narodowości. Mieliśmy kontakt z żywym językiem obcym, głównie angielskim. Wspaniałe wspomnienia z tej przygody zostaną nam na długo w pamięci. Sukcesy drużyny z Poznania: 3 złote medale i puchary 7 srebrne medale 2 brązowe medale złoty, srebrny medal i puchar – pływanie Olga złoty medal i puchar zapasy – Marta srebrny medal – tenis Marcin, zapasy Antoni, Tomek, Weronika, Ada brązowy medal – tenis -Ada, rzut piłeczką- Antoni siatkówka – 3 miejsce sztafeta 8x400m – 4 miejsce piłka nożna – 6 miejsce Generalna klasyfikacja punktowa – Poznań zdobył drugie miejsce, tuż po gospodarzach.

wróć na górę strony
Skip to content