Przejdź do treści

Z wizytą w Bazie Lotnictwa Taktycznego

5 czerwca dwie klasy piąte – 5b i 5d – wyruszyły do Bazy Lotnictwa Taktycznego w Krzesinach. Dzięki uprzejmości jednego z rodziców udało się zorganizować wyjazd w to niezwykłe miejsce  w dzień, w którym z okazji Dnia Dziecka urządzono tam pokaz sprzętu i wyposażenia wykorzystywanego przez żołnierzy Sił Powietrznych. Oczywiście powitały nas samoloty wielozadaniowe F-16, ale zobaczyć można było znacznie więcej, ponieważ na imprezie nie zabrakło policjantów z komisariatu wodnego oraz mobilnego, strażaków,  żołnierzy z Ośrodka Szkolenia Spadochronowego i uczniów klasy wojskowej ze Środy Wielkopolskiej. Nad  bezpieczeństwem czuwali oczywiście żołnierze z 31.BLT.

            Niewątpliwie największą atrakcją był pokaz dynamiczny najnowocześniejszego  samolotu w Siłach Powietrznych F -16. Pilot siedzący za sterami tej maszyny wykonywał akrobacje, które zapierały dech w piersiach i budziły podziw wśród wszystkich przybyłych.

            W drodze powrotnej  mieliśmy jeszcze okazję zobaczyć ogromny magazyn z częściami do samolotów. Ich ilość zrobiła wrażenie na naszych uczniach, którzy nie zdawali sobie także sprawy, podobnie jak i nauczyciele, że baza w Krzesinach to tak naprawdę małe miasteczko wojskowe. Zmęczeni upałem, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy do szkoły, w końcu nie co dzień można zobaczyć takie „wojskowe cuda”….

Skip to content