Przejdź do treści

ZAMKNIĘCIE BOISKA I PLACU ZABAW

Szanowni Państwo,

16.03.2020 Prezydent Miasta Poznania wydał zalecenie dotyczące boisk i placów zabaw. Z treści tego dokumentu wynika, że zamknięte będą wszystkie place zabaw i boiska, którymi zarządza miasto. Na części obiektów, których nie da się zamknąć, ponieważ nie są ogrodzone,  zaleca się odpowiedzialne zachowanie i unikanie wizyt na placach zabaw czy siłowniach zewnętrznych.

Już wcześniej zamknięto poznańskie pływalnie, skatepark, plac zabaw i kompleks boisk Orlik. Wszystkie rezerwacje na tych obiektach zostały odwołane.

W związku z tym zamknięty został także kompleks boisk i Orlik Open przy naszej szkole.

Wiem, że pogoda sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, jednakże wprowadzenie stanu zagrożenia epidemicznego nałożyło na nas dodatkowe ograniczenia, które są konieczne, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. Ograniczenia te są po to, aby ochronić nas przed bardzo niebezpiecznymi i nieznanymi do tej pory skutkami pandemii koronawirusa.

W tym okresie należy zachować maksimum prewencji, po to aby ograniczać możliwe ogniska koronawirusa.

Celem  zamknięcie szkoły było ograniczenie kontaktów, zniwelowanie zakażeń,  zatrzymanie rozprzestrzenianie koronawirusa.

Chociaż wiem, że to bardzo trudne, to uczniowie mają spędzać ten czas w domu.

Dzieci i młodzież często przechodzą koronawirusa bezobjawowo, a są nosicielami wirusa i zakażają osoby, z którymi się spotykają i doprowadzają do szerzenia się pandemii.

Bardzo proszę o stosowanie się do zaleceń i nie korzystać z boiska szkolnego, placu zabaw na ternie szkoły, ale także poza nią.

Bądźmy odpowiedzialni. Bądźmy przykładem dla naszych dzieci jak zachować się wobec wymagań w stanie zagrożenia epidemicznego.

Rozumiem w jak trudnej sytuacji znaleźliście się Państwo,  znaleźliśmy się my jako społeczeństwo, ale zapanowanie nad pandemią jest wyższą koniecznością, niż korzystanie z pięknej pogody i odpoczynku na świeżym powietrzu.

Z poważaniem

Beata Celczyńska – Piętka

Dyrektor szkoły Podstawowej nr 67 w Poznaniu

 

wróć na górę strony
Skip to content