Przejdź do treści

Zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych

16.10 2019r. uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w interaktywnej lekcji propagującej  zasady bezpieczeństwa na obszarach kolejowych, zorganizowanej przez Urząd Transportu Kolejowego.

Podczas lekcji w specjalnie zorganizowanej przestrzeni uczniowie poznali znaki ustawione przed przejazdami kolejowymi i oznaczenia peronowe.  Nosorożec Rogatek uczył dzieci prawidłowych zachowań w pobliżu torów, na peronie oraz zasad obowiązujących podczas podróży pociągiem. Dzieci dowiedziały się, gdzie można kupić bilet na pociąg, co zrobić, kiedy widzimy bagaż pozostawiony bez opieki, a także do kogo zgłosić się w celu uzyskania pomocy przed podróżą lub w jej trakcie. Uczniowie poznali również znaczenie znaków drogowych, zasady działania sygnalizatora świetlnego oraz numery alarmowe. Zajęcia były bardzo ciekawe, rozwijające wyobraźnię i poczucie odpowiedzialności za bezpieczeństwo swoje i innych.

Po spotkaniu wszystkie dzieci zostały obdarowane upominkami, a szkoła maskotką, plakatem i pamiątkowym dyplomem.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Skip to content