Przejdź do treści

„Złote Żaby” już wręczone !

Na sobotniej gali ,tj.21.04.18,która odbyła się w I Liceum Ogólnokształcącym –Szkole Społecznej Fundacji Edukacji Społecznej EKOS w Swarzędzu ogłoszono wyniki i wręczono nagrody  w konkursie „Złota Żaba”. Wśród 40 wyróżnionych osób znaleźli się uczniowie naszej szkoły. Ich miejsce pozostało tajemnicą do Wielkiego Finału, ale już teraz wiemy ,że

  • Julia Brzęczek z kl.3c została laureatką , a jednocześnie zdobywczynią X miejsca w Konkursie „Złota Żaba” w dziedzinie języka polskiego ;
  • Weronika Kędzia z kl.7a została wyróżniona i zdobyła miejsce XI w Konkursie „Złota Żabka” w dziedzinie języka polskiego i literatury;
  • Oskar Kiliańczyk z kl.3b –wyróżnienie , miejsce XIV w Konkursie „ Złota Żaba” w dziedzinie matematyki .

O ostatecznym składzie grona laureatów i wyróżnionych zadecydowały łączne wyniki dwóch etapów konkursu.

Celem tego konkursu nie jest jedynie sprawdzenie wiedzy .Niezależnie od dziedziny konkursu przed uczniami postawiono zadania wymagające logicznego i niestereotypowego myślenia. Premiowane jest łączenie wyobraźni z umiejętnością szukania  niebanalnych rozwiązań

Przypomnijmy, że do I etapu „Złotej Żaby” z języka polskiego i literatury przystąpiło 198 szkół , tj. 2829 uczniów, z czego II etap pisały 73 osoby. Do „Złotej Żabki” z języka polskiego przystąpiło 319 szkół ,tj. 3683 uczniów , a do II etapu-166 osoby. Do „Złotej Żaby” z dziedziny matematyki zgłosiły się  154 szkoły- 1991 uczniów, a w II etapie-73 osoby, natomiast w „Złotej Żabce” z dziedziny matematyki wzięło udział 3596 uczniów z 306 szkół, a ostatecznie do II etapu przeszło 65 osób.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy.

wróć na górę strony
Skip to content